O projektu

ŠIROKÁ NABÍDKA BYTŮ
NA PERFEKTNÍM MÍSTĚ

NOVÁ WALTROVKA má ambici navázat na úspěch již dokončené Waltrovky v místě bývalé továrny Walter a rozšířit tak novou městskou čtvrť, která v Jinonicích vznikla. Na půli cesty mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice, přímo pod svahem Malvazinek, postupně vznikne více než 500 prémiových bytů, dvě moderní kancelářské budovy, designový hotel, základní škola, nové centrální náměstí i velké sportovní nebo dětské hřiště.

Jedinečná lokalita osloví opět nejen bohatou občanskou vybaveností, rozsáhlými plochami zeleně, snadnou dopravní dostupností, ale především atmosférou moderní městské čtvrti, kde přes den vládne čilý ruch a večer se mění v klidnou, městskou oázu.

V rámci 1. etapy vznikne 75 bytů s promyšlenými a funkčními dispozicemi od 1+kk až po 4+kk.
Většina bytů má vlastní terasu nebo lodžii, v domech jsou k dispozici dvoupodlažní garáže pro pohodlné parkování, sklepní kóje či oblíbený prostor pro mytí kol a kočárků.

STAVÍME NA ÚSPĚCHU

Projekt Nová Waltrovka navazuje na úspěšnou revitalizaci rozsáhlého území po bývalé velmi slavné továrně na letecké motory Walter. V letech 2014–2021 bylo v této části pražských Jinonic v několika etapách výstavby dokončeno celkem 74 000 m2 kancelářských prostor, 700 bytových jednotek, mateřská školka a s dvouhektarovým parkem otevřeným veřejnosti zde byla doplněna i kompletní nová občanská vybavenost. Kombinací několika architektonických stylů se podařilo vytvořit živé místo s příjemnou atmosférou, ve kterém jednotlivé budovy nepůsobí jednotvárně.

Areálu dnešní Waltrovky dominuje náměstí nesoucí jméno zakladatele původní továrny, Josefa Waltera, jehož výraznou součástí se stalo dílo navržené známým českým umělcem Davidem Černým. Kovové sochy bájných Pegasů, jejichž hlavy nahradily letecké vrtule poháněné mechanickým motorem, tak symbolizují slavnou průmyslovou minulost místa a představují zde populární atrakci.

Architekt

Atelier M1 je architektonická kancelář se sídlem v Praze, která byla založena v roce 2000 spolužáky z architektury - Pavlem Jobou a Janem Hájkem, od roku 2003 je společníkem Jakub Havlas. Typickým znakem jejich návrhů je vyvážený vztah budovy a volného nebo veřejného prostoru. Zabývají se projekty staveb různých měřítek i investičních nákladů – od veřejných budov až po rodinné domy. Klientům se stavebním záměrem nabízí kompletní servis od výběru pozemku a rozvahy jeho využití, přes zpracovaní studie stavby, případně studie proveditelnosti, územní a stavební dokumentace, realizační dokumentace až po autorský a technický dozor stavby a zajištění kolaudace stavby.

Autorem projektu Nová Waltrovka je architekt Pavel Joba.

Atelier M1 architekti s.r.o.

DEVELOPER

Penta Real Estate vznikla oddělením realitní divize společnosti Penta Investments, jejíž počátky sahají do roku 1994. Skupina Penta vstoupila do realitního sektoru v roce 2005 a od té doby se vypracovala na lídra na realitním trhu, a to na Slovensku, v České republice, tak v Polsku.

Cílem Penta Real Estate je stavět budovy, které přispívají k urbanistickému rozvoji dané lokality. Spolupracuje proto s těmi nejlepšími odborníky v oboru, špičkovými architekty a inženýry. Zkušenosti ve spojení s kreativitou a cílevědomostí jsou garancí nejvyšší kvality a investiční hodnoty jejího realitního portfolia.“

V současnosti portfolio Penta Real Estate tvoří více než 30 projektů pro komerční, rezidenční a maloobchodní sektor. Filozofií společnosti je vytváření lepších prostor, a to s přísným důrazem na kvalitu. Ať už jde o proces rozvoje existující nemovitosti, volbu dodavatelů a partnerů, nebo výběr budoucích zaměstnanců, Penta Real Estate si klade za cíl být nejlepší. Důkazem toho jsou projekty, jako Sky Park v Bratislavě a železniční stanice Masarykovo nádraží v Praze, které vznikly ve spolupráci se světoznámou architektkou Zahou Hadid. Naši zaměstnanci tak mají příležitost spolupracovat na takových projektech a přímo se podílet na jejich přípravě spolu se zakladateli Penty, kteří ji vedou aktivním způsobem. Zároveň dobrá rozhodnutí a výsledky zaručují zaměstnancům jedinečnou příležitost kariérního postupu. Nejsou omezeni věkem ani zkušenostmi, ale jen svými vlastními ambicemi a schopností připravit přidělené projekty. Stejně tak atmosféra orientovaná na zaměstnance a mnohé firemní akce tvoří přirozenou součást DNA společnosti.