About the project

WIDE OFFER OF FLATS
IN THE PERFECT PLACE

NEW WALTROVKA has the ambition to build on the success of the already completed Waltrovka in the place of the former Walter factory and thus expand the new city district that was established in Jinonice. Halfway between the Radlická and Jinonice B metro stations, directly below the Malvazinek slope, more than 500 premium flats, two modern office buildings, a design hotel, a primary school, a new central square and a large sports or children's playground will be built.

The unique location will once again appeal not only by the rich civic amenities, large green areas, easy transport accessibility, but above all by the atmosphere of a modern city district, where during the day there is a lively bustle and in the evening it turns into a quiet, urban oasis.

Within the 1st stage, 75 flats with well-thought-out and functional layouts from 1 kk to 4kk will be created.
Most apartments have their own terrace or loggia; the houses have two-storey garages for convenient parking, cellars or a popular area for washing bikes and strollers.

WE BUILD ON SUCCESS

The New Waltrovka project builds on the successful revitalization of a large area after the former very famous Walter aircraft engine factory. Between 2014–2021, a total of 74,000 m2 of office space, 700 residential units, a kindergarten and a two-hectare park open to the public were completed in this part of Prague's Jinonice in several stages of construction, as well as complete new civic amenities. By the combination of several architectural styles, a lively place with a pleasant atmosphere, in which the individual buildings do not look monotonous, has been created.

The area of today's Waltrovka is dominated by the square bearing the name of the founder of the original factory, Josef Walter, and a work designed by the well-known Czech artist David Černý became a significant part it. The metal statues of the legendary Pegasus, whose heads have been replaced by aircraft propellers powered by a mechanical motor, thus symbolize the famous industrial past of the place and represent a popular attraction here.

Architect

Atelier M1 je architektonická kancelář se sídlem v Praze, která byla založena v roce 2000 spolužáky z architektury - Pavlem Jobou a Janem Hájkem, od roku 2003 je společníkem Jakub Havlas. Typickým znakem jejich návrhů je vyvážený vztah budovy a volného nebo veřejného prostoru. Zabývají se projekty staveb různých měřítek i investičních nákladů – od veřejných budov až po rodinné domy. Klientům se stavebním záměrem nabízí kompletní servis od výběru pozemku a rozvahy jeho využití, přes zpracovaní studie stavby, případně studie proveditelnosti, územní a stavební dokumentace, realizační dokumentace až po autorský a technický dozor stavby a zajištění kolaudace stavby.

Autorem projektu Nová Waltrovka je architekt Pavel Joba.

Atelier M1 architekti s.r.o.

DEVELOPER

Penta Real Estate vznikla oddělením realitní divize společnosti Penta Investments, jejíž počátky sahají do roku 1994. Skupina Penta vstoupila do realitního sektoru v roce 2005 a od té doby se vypracovala na lídra na realitním trhu, a to na Slovensku, v České republice, tak v Polsku.

Cílem Penta Real Estate je stavět budovy, které přispívají k urbanistickému rozvoji dané lokality. Spolupracuje proto s těmi nejlepšími odborníky v oboru, špičkovými architekty a inženýry. Zkušenosti ve spojení s kreativitou a cílevědomostí jsou garancí nejvyšší kvality a investiční hodnoty jejího realitního portfolia.“

V současnosti portfolio Penta Real Estate tvoří více než 30 projektů pro komerční, rezidenční a maloobchodní sektor. Filozofií společnosti je vytváření lepších prostor, a to s přísným důrazem na kvalitu. Ať už jde o proces rozvoje existující nemovitosti, volbu dodavatelů a partnerů, nebo výběr budoucích zaměstnanců, Penta Real Estate si klade za cíl být nejlepší. Důkazem toho jsou projekty, jako Sky Park v Bratislavě a železniční stanice Masarykovo nádraží v Praze, které vznikly ve spolupráci se světoznámou architektkou Zahou Hadid. Naši zaměstnanci tak mají příležitost spolupracovat na takových projektech a přímo se podílet na jejich přípravě spolu se zakladateli Penty, kteří ji vedou aktivním způsobem. Zároveň dobrá rozhodnutí a výsledky zaručují zaměstnancům jedinečnou příležitost kariérního postupu. Nejsou omezeni věkem ani zkušenostmi, ale jen svými vlastními ambicemi a schopností připravit přidělené projekty. Stejně tak atmosféra orientovaná na zaměstnance a mnohé firemní akce tvoří přirozenou součást DNA společnosti.