O projektu

ŠIROKÁ NABÍDKA BYTŮ
NA PERFEKTNÍM MÍSTĚ

NOVÁ WALTROVKA má ambici navázat na úspěch již dokončené Waltrovky v místě bývalé továrny Walter a rozšířit tak novou městskou čtvrť, která v Jinonicích vznikla. Na půli cesty mezi stanicemi metra B Radlická a Jinonice, přímo pod svahem Malvazinek, postupně vznikne více než 500 prémiových bytů, dvě moderní kancelářské budovy, designový hotel, základní škola, nové centrální náměstí i velké sportovní nebo dětské hřiště.

Jedinečná lokalita osloví opět nejen bohatou občanskou vybaveností, rozsáhlými plochami zeleně, snadnou dopravní dostupností, ale především atmosférou moderní městské čtvrti, kde přes den vládne čilý ruch a večer se mění v klidnou, městskou oázu.

V rámci 1. etapy vznikne 78 bytů s promyšlenými a funkčními dispozicemi od 1+kk až po 5+kk.
Většina bytů má vlastní terasu nebo lodžii, v domech jsou k dispozici dvoupodlažní garáže pro pohodlné parkování, sklepní kóje či oblíbený prostor pro mytí kol a kočárků.

STAVÍME NA ÚSPĚCHU

Projekt Nová Waltrovka navazuje na úspěšnou revitalizaci rozsáhlého území po bývalé velmi slavné továrně na letecké motory Walter. V letech 2014–2021 bylo v této části pražských Jinonic v několika etapách výstavby dokončeno celkem 74 000 m2 kancelářských prostor, 700 bytových jednotek, mateřská školka a s dvouhektarovým parkem otevřeným veřejnosti zde byla doplněna i kompletní nová občanská vybavenost. Kombinací několika architektonických stylů se podařilo vytvořit živé místo s příjemnou atmosférou, ve kterém jednotlivé budovy nepůsobí jednotvárně.

Areálu dnešní Waltrovky dominuje náměstí nesoucí jméno zakladatele původní továrny, Josefa Waltera, jehož výraznou součástí se stalo dílo navržené známým českým umělcem Davidem Černým. Kovové sochy bájných Pegasů, jejichž hlavy nahradily letecké vrtule poháněné mechanickým motorem, tak symbolizují slavnou průmyslovou minulost místa a představují zde populární atrakci.